scene_02b.jpg

HISTORIA SPÓŁKI

Prezesem zarządu spółki oraz autorem jego pierwszej koncepcji jest Marek Markuszewski.

 

Po kilku latach zdobywania doświadczenia w krakowskim oddziale CD Projekt RED, którego był współzałożycielem, Markuszewski opuścił stanowisko Senior Producera, poświęcając się swojemu nowemu projektowi. W ciągu roku udało mu się zbudować zespół złożony z osób niezwykle utalentowanych oraz doświadczonych w branży gamedev, pozyskać licencję do wybitnej książki Sci-Fi, oraz stworzyć szczegółowy biznes plan. 

 

W czerwcu 2018 r. Markuszewski spotkał się z grupą inwestorów indywidualnych, którzy zapewnili pierwszą rundę finansowania, po czym rozpoczęli wspólne prace nad koncepcją studia, w wyniku czego powstała dojrzała struktura firmy oraz długoterminowy plan operacyjny i finansowy. Zwieńczeniem pracy było zawiązanie spółki akcyjnej pod obecną nazwą w dniu 10 września 2018 r. w Krakowie, która została zarejestrowana w KRS w dniu 27 września 2018 r., natomiast w październiku tego samego roku rozpoczęła działalność w pełnym składzie osobowym.

 
 
scene_04.png

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Starward Industries S.A. to niezależny deweloper gier z tzw. segmentu AA+, przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole do gier, stworzony przez zespół posiadający wieloletnie doświadczenie w takich firmach jak CD Projekt Red, Reality Pump, czy Techland.

 

Spółka jest w trakcie tworzenia pierwszej gry fabularnej, opartej o powieść słynnego polskiego pisarza, który zdobył popularność na całym świecie i sprzedał dziesiątki milionów egzemplarzy swoich książek. Emitent dysponuje wyłączną licencją na produkcję gry wideo na motywach wybranej powieści autorstwa Stanisława Lema.

W ramach prac nad pierwszych projektem Spółka wykorzystuje technologię Unreal Engine (silnik gry firmy Epic Games), który obsługuje wszystkie liczące się platformy sprzętowe, zarówno systemy operacyjne jak i konsole. Silnik ten jest systematycznie rozwijany o obsługę nowych technologii, pozostając na bieżąco z postępującymi trendami w branży gier.

 
scene_04.png

STRATEGIA ROZWOJU

Spółka przyjęła strategię budowy wirtualnych światów pod markami parasolowymi, dzięki czemu nakłady promocyjne będą wspierać sprzedaż nie jednej gry, ale całej serii gier pod wspólną marką. Natomiast przy promocji i marketingu pierwszej gry, Studio zamierza wykorzystać pomost komunikacyjny oparty o wizerunek Stanisława Lema jako rozpoznawalnego na świecie autora powieści fantastycznonaukowych. Marka ta otwiera drzwi zarówno do istniejącego fandomu powieści, jak i do liderów opinii na całym świecie oraz szeregu mediów specjalistycznych i instytucji kulturalnych, artystycznych i naukowych. Na tej bazie Spółka zbuduje komunikację marketingową wykorzystującą m.in. opinie i rekomendacje zarówno fachowców jak i influencerów, wspartą znacznym gotówkowym budżetem marketingowym, aby uzyskać maksymalny zasięg w momencie wydania pierwszej gry.

 

W celu znalezienia własnego miejsca na rynku, które byłoby możliwe do utrzymania w dłuższym okresie, Spółka postawiła na unikatowe wartości, które uwzględniła w swojej strategii biznesowej i produktowej:

  • tworzenie wirtualnych światów wykraczających poza pojedynczy produkt, a opartych o przekonywujące, angażujące doświadczenia z rozgrywki,

  • wysoką wartość intelektualną osadzoną w kulturze, którą w wypadku pierwszej gry jest przedstawienie oryginalnej, autorskiej wizji opartej o wyłączną licencję na utwór literacki rozpoznawalnego pisarza - Stanisława Lema.

WŁADZE SPÓŁKI

 

ZARZĄD

Marek Markuszewski

Prezes zarządu

Pomysłodawca i współzałożyciel Starward Industries. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako grafik, projektant, producent; współzałożyciel krakowskiego oddziału CD Projekt RED, project manager oraz senior producer (Wiedźmin 3: Krew i Wino,  Cyberpunk 2077).

W zarządzie odpowiedzialny za strategię rozwoju studia, budowanie zespołu, prowadzenie produkcji.

Dawid Sękowski

Członek zarządu

Związany z branżą IT poprzez spółkę Comarch S.A., rozwijając sprzedaż na rynku skandynawskim. Inwestor indywidualny na GPW oraz NC ze szczególnym sentymentem do branży game-dev.

 

Zasiada w radzie nadzorczej Moonlit S.A., krakowskiej spółki z branży game-dev.

W zarządzie odpowiedzialny za obszar procesów korporacyjnych.

Mariusz Antkiewicz

Członek zarządu

Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach testera, projektanta, producenta w takich firmach jak Bloober Team (Layers of Fear 2), oraz CD Projekt RED (Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077).

W zarządzie odpowiedzialny za analizę rynkową konkurencyjnych produktów.

Daniel Betke

Członek Zarządu

Projektant i główny programista silnika GRACE 2, wykorzystywanego w firmie Reality Pump do produkcji takich gier jak Two Worlds oraz Two Worlds II (open-world RPG wydawane jednocześnie na PC oraz konsole), programista silnika w firmach CD Projekt RED (Witcher 3, Cyberpunk 2077) oraz Bloober Team.

W zarządzie odpowiedzialny za analizę rynkową rozwiązań technologicznych oraz strategię wdrożenia wybranych rozwiązań.

 

RADA NADZORCZA

Kamil Klinowski

Przewodniczący rady nadzorczej

Niezależny ekonomista, inwestor indywidualny od 1993, obecnie specjalizujący się w sektorze technologicznym. Współzałożyciel Starward Industries, wspiera budowanie strategii rynkowej oraz kapitałowej spółki.


Zasiada w radach nadzorczych podmiotów gamingowych Wooden Alien SA oraz Far From Home SA.

Członek rady nadzorczej jest powiązany ze znaczącym akcjonariuszem emitenta. Członek rady nadzorczej zasiada w komitecie inwestycyjnym Chiswick Creative Ventures Ltd, posiadającego 5.47% akcji Starward Industries SA.

Marcin Górecki

Członek rady nadzorczej

Kluczowy polski recenzent gier wideo, redaktor miesięcznika Secret Service, wydawca i redaktor naczelny miesięcznika NEO+, redaktor naczelny miesięcznika Stuff.  Wspiera spółkę w zakresie analizy wartości produktów studia.

 

W latach 2010-2013 członek rady nadzorczej 11 bit studios, obecnie zasiada w radzie nadzorczej Wooden Alien SA.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Katarzyna Pióro

Członek rady nadzorczej

Specjalistka PR i marketingu, absolwentka UJ, członkini zarządu i współzałożycielka Brand&Sell Sp z o.o. Od 2005 roku związana z branżą marketingu i PR. Odpowiadała za relacje z mediami marek z obszaru FMCG, wydarzeń sportowych oraz kampanii społecznych. Wspiera spółkę w zakresie relacji publicznych.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Przemysław Marmul

Członek rady nadzorczej

Business Development Director oraz Chief Publishing Officer z kilkunastoletnim doświadczeniem w firmie Techland. Absolwent Franklin University z tytułem Master Business of Administration. Założyciel 48Group. Wspiera spółkę w relacjach biznesowych z branżowymi podmiotami wydawniczymi. Zasiada w radzie nadzorczej ECC Games.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Michał Siennicki

Członek rady nadzorczej

Niezależny Członek Rady Nadzorczej, przedstawiciel inwestorów indywidualnych.

Od ponad 15 lat aktywny inwestor na GPW i NewConnect, od 8 lat skupiony na inwestycjach w branży GameDev

Z wykształcenia historyk.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

 

AKCJONARIAT

© 2021 by Starward Industries

  • Facebook - Czarny Krąg
  • Twitter - Czarny Krąg
  • Linkedin