top of page
scene_02b.jpg

HISTORIA SPÓŁKI

Prezesem zarządu spółki oraz autorem jego pierwszej koncepcji jest Marek Markuszewski.

 

Po kilku latach zdobywania doświadczenia w krakowskim oddziale CD Projekt RED, którego był współzałożycielem, Markuszewski opuścił stanowisko Senior Producera, poświęcając się swojemu nowemu projektowi. W ciągu roku udało mu się zbudować zespół złożony z osób niezwykle utalentowanych oraz doświadczonych w branży gamedev, pozyskać licencję do wybitnej książki Sci-Fi, oraz stworzyć szczegółowy biznes plan. 

 

W czerwcu 2018 r. Markuszewski spotkał się z grupą inwestorów indywidualnych, którzy zapewnili pierwszą rundę finansowania, po czym rozpoczęli wspólne prace nad koncepcją studia, w wyniku czego powstała dojrzała struktura firmy oraz długoterminowy plan operacyjny i finansowy. Zwieńczeniem pracy było zawiązanie spółki akcyjnej pod obecną nazwą w dniu 10 września 2018 r. w Krakowie, która została zarejestrowana w KRS w dniu 27 września 2018 r., natomiast w październiku tego samego roku rozpoczęła działalność w pełnym składzie osobowym.

HISTORIA
PROFIL
scene_04.png

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Starward Industries S.A. to niezależny deweloper gier z tzw. segmentu AA+, przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole do gier, stworzony przez zespół posiadający wieloletnie doświadczenie w takich firmach jak CD Projekt Red, Reality Pump, czy Techland.

 

Spółka jest w trakcie tworzenia pierwszej gry fabularnej, opartej o powieść słynnego polskiego pisarza, który zdobył popularność na całym świecie i sprzedał dziesiątki milionów egzemplarzy swoich książek. Emitent dysponuje wyłączną licencją na produkcję gry wideo na motywach wybranej powieści autorstwa Stanisława Lema.

W ramach prac nad pierwszych projektem Spółka wykorzystuje technologię Unreal Engine (silnik gry firmy Epic Games), który obsługuje wszystkie liczące się platformy sprzętowe, zarówno systemy operacyjne jak i konsole. Silnik ten jest systematycznie rozwijany o obsługę nowych technologii, pozostając na bieżąco z postępującymi trendami w branży gier.

STRATEGIA
scene_04.png

STRATEGIA ROZWOJU

Spółka przyjęła strategię budowy wirtualnych światów pod markami parasolowymi, dzięki czemu nakłady promocyjne będą wspierać sprzedaż nie jednej gry, ale całej serii gier pod wspólną marką. Natomiast przy promocji i marketingu pierwszej gry, Studio zamierza wykorzystać pomost komunikacyjny oparty o wizerunek Stanisława Lema jako rozpoznawalnego na świecie autora powieści fantastycznonaukowych. Marka ta otwiera drzwi zarówno do istniejącego fandomu powieści, jak i do liderów opinii na całym świecie oraz szeregu mediów specjalistycznych i instytucji kulturalnych, artystycznych i naukowych. Na tej bazie Spółka zbuduje komunikację marketingową wykorzystującą m.in. opinie i rekomendacje zarówno fachowców jak i influencerów, wspartą znacznym gotówkowym budżetem marketingowym, aby uzyskać maksymalny zasięg w momencie wydania pierwszej gry.

 

W celu znalezienia własnego miejsca na rynku, które byłoby możliwe do utrzymania w dłuższym okresie, Spółka postawiła na unikatowe wartości, które uwzględniła w swojej strategii biznesowej i produktowej:

  • tworzenie wirtualnych światów wykraczających poza pojedynczy produkt, a opartych o przekonywujące, angażujące doświadczenia z rozgrywki,

  • wysoką wartość intelektualną osadzoną w kulturze, którą w wypadku pierwszej gry jest przedstawienie oryginalnej, autorskiej wizji opartej o wyłączną licencję na utwór literacki rozpoznawalnego pisarza - Stanisława Lema.

WŁADZE SPÓŁKI

ZARZĄD

ZARZĄD

marek_markuszewski.jpg

Marek Markuszewski

Prezes zarządu

Pomysłodawca i współzałożyciel Starward Industries. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako grafik, projektant, producent; współzałożyciel krakowskiego oddziału CD Projekt RED, project manager oraz senior producer (Wiedźmin 3: Krew i Wino,  Cyberpunk 2077).

W zarządzie odpowiedzialny za strategię rozwoju studia, budowanie zespołu, prowadzenie produkcji.

maciej_dobrowolski.jpg

Maciej Dobrowolski

Członek zarządu

Posiada wieloletnie doświadczenie w działach sprzedaży międzynarodowych firm, agencjach reklamowych oraz działach marketingu, w których odpowiadał za strategie marek, ich komunikację rynkową oraz realizację zasięgowych kampanii wizerunkowych i sprzedażowych. Akcjonariusz spółek gamedev.

W zarządzie odpowiedzialny za kontakty handlowe, komunikację spółki, analizę rynkową i wspieranie prowadzenia produkcji.

Michal_Pietrzkiewicz.jpg

Michał Pietrzkiewicz

Członek zarządu

Posiadacz tytułu CFA oraz doradca inwestycyjny. Członek ACCA i polski biegły rewident.
Inwestor indywidualny od 15 lat. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Posiada bogate doświadczenie zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Były dyrektor
finansowy centrum usług wspólnych oraz były dyrektor biura audytu wewnętrznego spółki
zarządzającej aktywami.

 

W zarządzie odpowiedzialny za obszar ładu korporacyjnego oraz finansów.

RADA

RADA NADZORCZA

Wojciech_Weiss.jpg

Wojciech Weiss

Przewodniczący rady nadzorczej

Wojciech pracował jako doradca dla firm z listy Fortune 500, posiada także doświadczenie menedżerskie zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Aktywny inwestor na WSE, NewConnect i rynkach międzynarodowych. Współzałożyciel Starward Industries. Wspiera Spółkę w obszarze korporacyjnym oraz zarządczym.

 

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Michal_Siennicki.jpg

Michał Siennicki

Wiceprzewodniczący rady nadzorczej

Niezależny Członek Rady Nadzorczej, przedstawiciel inwestorów indywidualnych.

Od ponad 15 lat aktywny inwestor na GPW i NewConnect, od 8 lat skupiony na inwestycjach w branży GameDev. Z wykształcenia historyk.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki

Marcin_Gorecki.jpg

Marcin Górecki

Członek rady nadzorczej

Kluczowy polski recenzent gier wideo, redaktor miesięcznika Secret Service, wydawca i redaktor naczelny miesięcznika NEO+, redaktor naczelny miesięcznika Stuff.  Wspiera spółkę w zakresie analizy wartości produktów studia.

 

W latach 2010-2013 członek rady nadzorczej 11 bit studios, obecnie zasiada w radzie nadzorczej Wooden Alien SA.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Marta Adamska.jpg

Marta Adamska

Członek rady nadzorczej

Business Developer z 6cio letnim doświadczeniem w branży gier zdobytym w GOG.com, wcześniej analityk w branży nieruchomości komercyjnych. Posiadaczka tytułu magistra z "Real Estate Investment and Econometrics" z uniwersytetu CASS Business School w Londynie. Gracz od zawsze. 

 

Dzięki doświadczeniu w branży gier z perspektywy biznesowej w połączeniu z doświadczeniem z pierwszej ręki jako zapalony gracz, sprawując nadzór wspiera spółkę w zakresie jakości produktu, rozwoju biznesu, strategii marketingowej, umów z partnerami, nawiązywaniu i przekazywaniu kontaktów do kluczowych "graczy" na rynku.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Bernard Gudowski.png

Bernard Gudowski

Członek rady nadzorczej

Bernard jest dyrektorem, szefem zespołu odpowiedzialnego z integracje (post merger integration) i wydzielenia (carve-out) w ramach fuzji i przejęć prowadzonych przez Grupę SIX, szwajcarskiego operatora giełd papierów wartościowych w Zurychu i Madrycie. Pełni również funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w Event Horizon S.A. oraz jest wspólnikiem w Chiswick Creative Ventures*.

 

Jego doświadczenie koncentruje się w obszarach doradztwa funduszom private equity i venture capital w maksymalizacji wartości z fuzji i przejęć, a także wspieraniu wiodących korporacji w planowaniu oraz implementacji międzynarodowych integracji i wydzieleń.

 

Bernard był współzałożycielem dwóch startupów technologicznych, jest też aktywnym inwestorem w branży gier wideo i biotechnologii.

 

*Jako wspólnik Chiswick Creative Ventures Limited z siedzibą w Londynie, członek rady nadzorczej jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. 

ZESPÓŁ KORPORACYJNY

Andrzej Szafraniec.jpg

Andrzej Szafraniec

Chief Legal Officer

Doradza Spółce od strony prawnej oraz koordynuje i nadzoruje wszelkie procesy prawne w Spółce, od bieżących spraw do istotnych wydarzeń takich jak emisje akcji czy wprowadzenie akcji do obrotu publicznego.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym i zarządzaniu procesami prawnymi spółek z różnych branż, również z branży GameDev (Wooden Alein S.A., Moonlit S.A., Far From Home S.A.) Wiedzę i umiejętności zdobywał m.in. w firmach notowanych na rynku NewConnect.

Dominika Wcisło.jpg

Dominika Wcisło

Junior Legal Advisor

Odpowiada za wsparcie procesów prawnych i bieżące doradztwo prawne w Spółce.

 

Doświadczenie zdobywała doradzając spółkom kapitałowym jako prawnik in-house.

Marta Skwarska.jpg

Marta Skwarska

Administrative Manager

Z branżą gier związana od 2006 roku.

 

Uczestniczyła w życiu i rozwoju takich spółek jak 11 bit studios S.A. oraz CD Projekt S.A.

 

Z administracją, organizacją oraz finansami związana od początku swojej ścieżki zawodowej.

Kamila Wojciechowska.jpg

Kamila Wojciechowska

Operating Officer

Z branżą gier związana od 2016 roku.

 

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu i rozliczaniu projektów dotowanych ze środków krajowych i funduszy unijnych.

 

W Spółce odpowiedzialna za wsparcie procesów korporacyjnych.

KOPORACYJNY
AKCJONARIAT

AKCJONARIAT

Struktura akcjonariatu_tabela_2022.10.12.png
Struktura akcjonariatu_2022.10.12.png

Stan na dzień 12 października 2022 r.

bottom of page