top of page
scene_02b.jpg

HISTORIA SPÓŁKI

Prezesem zarządu spółki oraz autorem jego pierwszej koncepcji jest Marek Markuszewski.

 

Po kilku latach zdobywania doświadczenia w krakowskim oddziale CD Projekt RED, którego był współzałożycielem, Markuszewski opuścił stanowisko Senior Producera, poświęcając się swojemu nowemu projektowi. W ciągu roku udało mu się zbudować zespół złożony z osób niezwykle utalentowanych oraz doświadczonych w branży gamedev, pozyskać licencję do wybitnej książki Sci-Fi, oraz stworzyć szczegółowy biznes plan. 

 

W czerwcu 2018 r. Markuszewski spotkał się z grupą inwestorów indywidualnych, którzy zapewnili pierwszą rundę finansowania, po czym rozpoczęli wspólne prace nad koncepcją studia, w wyniku czego powstała dojrzała struktura firmy oraz długoterminowy plan operacyjny i finansowy. Zwieńczeniem pracy było zawiązanie spółki akcyjnej pod obecną nazwą w dniu 10 września 2018 r. w Krakowie, która została zarejestrowana w KRS w dniu 27 września 2018 r., natomiast w październiku tego samego roku rozpoczęła działalność w pełnym składzie osobowym.

HISTORIA
PROFIL
scene_04.png

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Starward Industries S.A. to niezależny deweloper gier z tzw. segmentu AA+, przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole do gier, stworzony przez zespół posiadający wieloletnie doświadczenie w takich firmach jak CD Projekt Red, Reality Pump, czy Techland.

 

Spółka jest w trakcie tworzenia pierwszej gry fabularnej, opartej o powieść słynnego polskiego pisarza, który zdobył popularność na całym świecie i sprzedał dziesiątki milionów egzemplarzy swoich książek. Emitent dysponuje wyłączną licencją na produkcję gry wideo na motywach wybranej powieści autorstwa Stanisława Lema.

W ramach prac nad pierwszych projektem Spółka wykorzystuje technologię Unreal Engine (silnik gry firmy Epic Games), który obsługuje wszystkie liczące się platformy sprzętowe, zarówno systemy operacyjne jak i konsole. Silnik ten jest systematycznie rozwijany o obsługę nowych technologii, pozostając na bieżąco z postępującymi trendami w branży gier.

STRATEGIA
scene_04.png

STRATEGIA ROZWOJU

Spółka przyjęła strategię budowy wirtualnych światów pod markami parasolowymi, dzięki czemu nakłady promocyjne będą wspierać sprzedaż nie jednej gry, ale całej serii gier pod wspólną marką. Natomiast przy promocji i marketingu pierwszej gry, Studio zamierza wykorzystać pomost komunikacyjny oparty o wizerunek Stanisława Lema jako rozpoznawalnego na świecie autora powieści fantastycznonaukowych. Marka ta otwiera drzwi zarówno do istniejącego fandomu powieści, jak i do liderów opinii na całym świecie oraz szeregu mediów specjalistycznych i instytucji kulturalnych, artystycznych i naukowych. Na tej bazie Spółka zbuduje komunikację marketingową wykorzystującą m.in. opinie i rekomendacje zarówno fachowców jak i influencerów, wspartą znacznym gotówkowym budżetem marketingowym, aby uzyskać maksymalny zasięg w momencie wydania pierwszej gry.

 

W celu znalezienia własnego miejsca na rynku, które byłoby możliwe do utrzymania w dłuższym okresie, Spółka postawiła na unikatowe wartości, które uwzględniła w swojej strategii biznesowej i produktowej:

  • tworzenie wirtualnych światów wykraczających poza pojedynczy produkt, a opartych o przekonywujące, angażujące doświadczenia z rozgrywki,

  • wysoką wartość intelektualną osadzoną w kulturze, którą w wypadku pierwszej gry jest przedstawienie oryginalnej, autorskiej wizji opartej o wyłączną licencję na utwór literacki rozpoznawalnego pisarza - Stanisława Lema.

WŁADZE SPÓŁKI

ZARZĄD

ZARZĄD

maciej_dobrowolski.jpg

Maciej Dobrowolski

Członek zarządu

Posiada wieloletnie doświadczenie w działach sprzedaży międzynarodowych firm, agencjach reklamowych oraz działach marketingu, w których odpowiadał za strategie marek, ich komunikację rynkową oraz realizację zasięgowych kampanii wizerunkowych i sprzedażowych. Akcjonariusz spółek gamedev.

W zarządzie odpowiedzialny za kontakty handlowe, komunikację spółki, analizę rynkową i wspieranie prowadzenia produkcji.

Andrzej Szafraniec.jpg

Andrzej Szafraniec

Członek zarządu

RADA

RADA NADZORCZA

Katarzyna Burek-1.jpg

Katarzyna Burek

Członkini rady nadzorczej

Od 2012 r. biegła rewidentka i członkini ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), a od 2017 r. fellow tej organizacji. Absolwentka  kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Specjalistka z zakresu finansów, rachunkowości, sprawozdawczości oraz audytu, w szczególności instytucji finansowych. Aktualnie dyrektorka zarządzająca obszarem finansów i księgowości w Noble Securities S.A. 


Doświadczenie zdobywała na stanowiskach dyrektorskich i managerskich w takich firmach jak Generali Investments TFI S.A., Centralny Dom Maklerski Pekao S.A., Biuro Maklerskie Banku Pekao S.A. oraz KPMG Audyt Sp. z o.o. sp.k.

Członkini rady nadzorczej nie jest powiązana z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Jerzy Felinski.jpg

Jerzy Feliński

Wiceprzewodniczący rady nadzorczej

Radca prawny, Partner w Lempart Feliński Kancelaria Radców Prawnych. Od 2010 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, wpisany na listę radców prawnych pod numerem KR-2363.


Z wyróżnieniem ukończył międzynarodowe studia Master's Degree Programme in Intellectual Property and New Technologies, broniąc pracy magisterskiej o ochronie własności intelektualnej w grach komputerowych.
 

Regularny uczestnik specjalistycznej konferencji Games Industry Law Summit. 
 

Absolwent kierunku Prawo (studia magisterskie) oraz Ochrona Konkurencji i Konsumentów i Prawo medyczne i bioetyka (studia podyplomowe) na Uniwersytecie Jagiellońskim. 
 

Posiadacz certyfikatu potwierdzającego kompetencje do występowania przed sądami Unii Europejskiej. Pełnomocnik zagranicznych spółek kapitałowych działających na rynku polskim. 
 

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie własności przemysłowej, prawie cywilnym, gospodarczym i handlowym.
 

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, spółek i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz prowadzeniu sporów sądowych i windykacji należności. Bierze udział w projektach polegających na przekształceniach własnościowych oraz transakcjach M&A. 

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Bernard Gudowski.png

Bernard Gudowski

Członek rady nadzorczej

Bernard jest dyrektorem, szefem zespołu odpowiedzialnego z integracje (post merger integration) i wydzielenia (carve-out) w ramach fuzji i przejęć prowadzonych przez Grupę SIX, szwajcarskiego operatora giełd papierów wartościowych w Zurychu i Madrycie. Pełni również funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w Event Horizon S.A. oraz jest wspólnikiem w Chiswick Creative Ventures*.

 

Jego doświadczenie koncentruje się w obszarach doradztwa funduszom private equity i venture capital w maksymalizacji wartości z fuzji i przejęć, a także wspieraniu wiodących korporacji w planowaniu oraz implementacji międzynarodowych integracji i wydzieleń.

 

Bernard był współzałożycielem dwóch startupów technologicznych, jest też aktywnym inwestorem w branży gier wideo i biotechnologii.

 

*Jako wspólnik Chiswick Creative Ventures Limited z siedzibą w Londynie, członek rady nadzorczej jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. 

Bartosz Karasiński (7).jpg

Bartosz Karasiński

Przewodniczący rady nadzorczej

Członek Rady Dyrektorów i Dyrektor ds. Eksportu i Klientów Globalnych w Nowy Styl Sp. z o. o.,  polskiej firmy, która jest jest europejskim liderem w produkcji rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej.
 

Aktywny inwestor w sektorze producentów gier wideo, przewodniczący rady nadzorczej Wooden Alien S.A. Akcjonariusz Starward Industries S.A.
 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe, Audyt Finansowy.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Paweł Wilkos

Członek rady nadzorczej

Expert Producer w 11 bit studios S.A., jednej z największych spółek gamingowych w Polsce, której gry zdobyły światową popularność (Frostpunk, czy This War of Mine).


Z branżą gamedev związany od ponad 15 lat, gdzie doświadczenie zdobywał na stanowiskach artystycznych, rozwijając swoje umiejętności od Graphic Designera, poprzez 2D, 3D Artist, 3D Generalist, do FX Artist. 


Stanowiska producenckie pełni od niemal dekady, z czego ponad połowa czasu przypada na pracę w CD Projekt RED, przy takich tytułach jak np. Wiedźmin 3, czy Cyberpunk 2077. 


Swoim bogatym doświadczeniem i wysokimi umiejętnościami wspiera, jako członek rady doradczej oraz ekspert z zakresu produkcji gier wideo, GLG - największą międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów różnych dziedzin, dostarczającą narzędzi rynkowych dla biznesu.

Członek rady nadzorczej nie jest powiązany z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

ZESPÓŁ KORPORACYJNY

Andrzej Szafraniec.jpg

Andrzej Szafraniec

Chief Legal Officer

Doradza Spółce od strony prawnej oraz koordynuje i nadzoruje wszelkie procesy prawne w Spółce, od bieżących spraw do istotnych wydarzeń takich jak emisje akcji czy wprowadzenie akcji do obrotu publicznego.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym i zarządzaniu procesami prawnymi spółek z różnych branż, również z branży GameDev (Wooden Alein S.A., Moonlit S.A., Far From Home S.A.) Wiedzę i umiejętności zdobywał m.in. w firmach notowanych na rynku NewConnect.

Marta Skwarska.jpg

Marta Skwarska

Administrative Manager

Z branżą gier związana od 2006 roku.

 

Uczestniczyła w życiu i rozwoju takich spółek jak 11 bit studios S.A. oraz CD Projekt S.A.

 

Z administracją, organizacją oraz finansami związana od początku swojej ścieżki zawodowej.

Kamila Wojciechowska.jpg

Kamila Wojciechowska

Operating Officer

Z branżą gier związana od 2016 roku.

 

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w prowadzeniu i rozliczaniu projektów dotowanych ze środków krajowych i funduszy unijnych.

 

W Spółce odpowiedzialna za wsparcie procesów korporacyjnych.

KOPORACYJNY
AKCJONARIAT

AKCJONARIAT

akcjonariat - 2024-01-26.png

**Rada Nadzorcza

 

Stan na dzień 26 stycznia 2024 r.

bottom of page